KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 12376424
nr 1237 6424
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Gouache, Flicka på båt, Signerad. Motivet: 10x18
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 25 februari 2019
kl 19:34:54
22/2 08:04:49
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Gouache